Co to jest mcv-3? Co potrafi mcv-3? Do czego przyda się mcv-3? Dodatki o mcv-3 Pytanie o mcv-3 Kupujemy mcv-3!

OPIS


Konwerter MIDI/CV typu MCV-3 jest urządzeniem służącym do sterowania analogowymi syntezatorami muzycznymi za pośrednictwem standardowego interfejsu MIDI (Musical Instrument Digital Interface).

Działanie MCV-3 polega na przetwarzaniu cyfrowych, zgodnych ze standardem MIDI komunikatów na odpowiednie kombinacje sygnałów sterowania napięciowego (CV – Control Voltage) i wyzwalania (GATE), używanych w syntezatorach analogowych.

MCV-3 wyposażony jest w trzy, synchronizowane przez MIDI, generatory LFO, efekt portamento z automatycznym trybem pracy, a także oddzielne wyjście synchronizowanego przez MIDI sygnału zegarowego, przeznaczonego do taktowania analogowych sekwencerów i automatów perkusyjnych, również tych wymagających synchronizacji typu Din-Sync 24.

Konwerter mcv-3, midi i komputer Jednym z zastosowań konwertera MIDI/CV jest "granie" na syntezatorze analogowym za pomocą klawiatury MIDI. Konstrukcja MCV-3 zapewnia tutaj przeniesienie naturalnego sposobu gry i ekspresji syntezatora analogowego na klawiaturę MIDI. Trzy różne tryby pracy klawiatury, reakcja na ruchy Pitch Bendera, kółka modulacyjnego (Modulation Wheel) i pedału Damper (Sustain) pozwalają na bezproblemowe wykonywanie tryli, glissand i biegników oraz użycie typowych technik gry solowej na syntezatorze analogowym przy wykorzystaniu klawiatury MIDI.

W odróżnieniu od większości podobnych konwerterów, posiadających 8-bitową rozdzielczość, MCV-3 zapewnia 12-bitową rozdzielczość napięcia wyjściowego CV, co zapewnia przy używaniu Pitch Bendera, wbudowanego w MCV-3 LFO, lub efektu portamento "gładkie" sterowanie syntezatora analogowego, bez praktycznie słyszalnego efektu cyfrowej
ziarnistości!!

Dzięki dużym możliwościom ustawiania zarówno rodzaju i zakresu komunikatów sterujących, jak i sygnałów wyjściowych, konwerter MCV-3 nie jest ograniczony wyłącznie do sterowania elektronicznymi instrumentami muzycznymi, lecz może być również wykorzystywany do sterowania świateł, wytwornic dymu a także innych urządzeń, używanych w praktyce scenicznej.

MCV-3 wykonany jest w obudowie z blachy stalowej, której wymiary są dostosowane do standardowego panelu 19" o wysokości 1U. Szerokość obudowy pozwala na umieszczenie w panelu 19" dwóch takich urządzeń obok siebie.

 

Content is copyright © 2012 TK. All rights reserved.

 

Opis | Specyfikacja | Zastosowania | Pobierz pliki | Kontakt | Zakup